СКЕТЧНОУТИНГ або як легко зберегти на папері великий об'єм інформації

Screen Shot 2018-06-08 at 5.43.40 PM

Ми вже писали про скетчі (замальовки), а сьогодні вирішили розповісти вам про скетчноутинг. Це не просто спосіб намалювати малюнок, а спосіб за допомогою малюнків, схем та мінімуму записів легко зобразити величезний потік інформації, яку ми мусимо записувати та запам’ятовувати.

Це коли ви можете на єдиному аркуші блокноту створити за допомогою простих малюнків, шрифтів, діаграм, позначок та мінімуму тексту візуальну мапу, яка відтворить головні ідеї виступу, дозволить за асоціаціями через роки пригадати найдрібніші деталі!

 

На цю тему є прекрасна книга Книга Майка Роуді «Візуальні замітки: ілюстроване керівництво по скетчноутінгу». Основна її думка: скетчі - це ідеї, а не мистецтво. Не важливо, наскільки поганий той чи інший малюнок-скетч. Адже навіть грубе зображення може чудово виражати ту чи іншу ідею.

 

Пояснити, чому скетчі запам'ятовуються краще, ніж прості текстові замітки, досить просто:

Ідеї як слова + ідеї як зображення = ваше мислення працює на повну котушку.

 

Структура скетчів проста: піктограма + лаконічний текст.

Як заявляє Майк Роуді, все, що ви хочете намалювати, може бути створено за допомогою п'яти базових елементів:

* коло

* квадрат

* трикутник

* лінія

* крапка

Коли ви усвідомите, що всі предмети навколо вас створені з цих 5-ти елементів, вам стане простіше малювати.

 

Як робити скетчі?

Скетчі можна робити в будь-який час - під час наради, в процесі навчання, і навіть щоб скоротати час в черзі. Практикуйтеся в цій справі щодня, і тоді ви відпрацюєте свою техніку, і ваші скетчі будуть виходити з кожним разом все краще. Головне - не відкладати і регулярно поповнювати свій «візуальний кеш» - свого роду склад з картинками-заготовками.

 

Ось 10 базових елементів, які є в більшості скетчів:

 

Тема - почніть саме з цього елемента. Напишіть тему зустрічі (доповіді).

Типографіка - грайтеся зі шрифтами в своїх скетчах. Виділяйте великими буквами найважливіші моменти.

Діаграми і малюнки - використовуйте 5 базових елементів для зображення ідей і думок: квадрат, коло, трикутник, лінію і точку. Ви здивуєтеся, але за їх допомогою ви можете намалювати абсолютно все.

Рукописний текст - не бійтеся просто записувати якісь важливі моменти. Звичайним почерком. Скетчі - вони на те і скетчі, що об'єднують в собі візуальне і вербальне.

Роздільники - щоб не заплутатися у власному творінні, використовуйте різні рамочки, підкреслення, просто лінії, за допомогою яких ви будете візуально відокремлювати одні ідеї від інших.

Стрілки - за їх допомогою можна пов'язувати блоки, направляти погляд в потрібній траєкторії.

Маркери абзацу - всілякі зірочки, крапочки, галочки допоможуть розставити потрібні акценти в скетчах.

Іконки - використовуйте один і той же набір графічних елементів для позначення будь-якої ідеї. Це заощадить вам час (не потрібно буде придумувати новий образ для одного і того ж повідомлення).

Рамочки - обводьте важливі повідомлення в рамочки.

Підписи - підписуйте свої скетчі, якщо ви хочете ділитися ними з іншими людьми.